بهترین جراح زانو در تهران

Contents

بهترین جراح زانو در تهران

جراح ارتوپد یا جراح ارتوپدی جراحی است که در زمینه تشخیص و پیشگیری ، درمان و عمل جراحی سیستم عضلانی و اسکلتی آموزش دیده است.

جراحان ارتوپدی برخی از مشکلاتی را که بر روی استخوان ها، مفاصل، عضلات، لیگامانها، تاندون ها و اعصاب تاثیر می گذارند، درمان می کنند. این مشکلات عبارتند از:

1- آرتروز
2- تومورهای استخوان
3- فلج مغزی
4- کجی و انحراف پا، زانوی ضربدری، پا پرانتزی
5- دررفتگی ها
6- شکستگی ها و کشیدگی ها
7- آسیب به عضله، رباط و تاندون ها
8- پوکی استخوان
9- اختلالات ستون فقرات به عنوان مثال، درگیری عصب سیاتیک، اسکولیوز و پارگی دیسک

دکتر-منصور-ابوالقاسمیان
دکتر-منصور-ابوالقاسمیان

بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران

یک فرد ممکن است جراحی زانو را برای درمان آسیب مفصل مانند پارگی رباط یا غضروف انجام دهد. همچنین می تواند مشکلات دیگری مانند استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید و آرتریت پس از ضربه را درمان کند.
در این مقاله قصد داریم به جراحی تعویض مفصل زانو بپردازیم.

تعویض مفصل زانو

انواع مختلف جراحی زانو وجود دارد و نوعی از جراحی که بیمار لازم دارد، به آسیب خاصی که به مفصل زانو وارد شده، بستگی دارد.
تعویض مفصل زانو شایع ترین نوع جراحی زانو برای آرتریت است. این عمل جراحی شامل جایگزینی کل مفصل است. جراحان عمل جراحی تعویض مفصل زانو را به عنوان آخرین اقدام جراحی انجام می دهند، اغلب هنگامی که مشکل زانو بر کیفیت زندگی بیمار تاثیر می گذارد و درمان های دیگر درد را کاهش نمی دهند.

دکتر منصور ابوالقاسمیان جراح ارتوپد خوب در تهران و جراح زانو و لگن و همچنین فوق تخصص جراحی لگن و زانو با روش های نوینی به انجام درمان هایی مانند جراحی تعویض مفصل زانو و لگن می پردازند. جهت رزرو وقت قبلی و مشاوره می توانید با شماره 02188703402 تماس حاصل نمائید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

بیش از 600،000 تعویض مفصل زانو در ایالات متحده در هر سال صورت می گیرد.

در طی این روش جراح زانو، قسمت آسیب دیده مفصل را برداشته و آن را با یک مفصل ساخته شده از فلز یا سرامیک و پلاستیک جایگزین می کند.

مراقبت های پس از تعویض مفصل زانو

پس از تعویض مفصل زانو، فرد باید از چند ساعت تا چند روز در بیمارستان بماند. در طول این مدت، برای کنترل درد و جلوگیری از لخته شدن خون از دارو استفاده خواهند کرد.

یک فرد همچنین می تواند از دستگاه حرکت پسیو مداوم یا CPM استفاده کند که به عنوان یک پشتیبان زانو است که در حالی که در رختخواب هستید زانو را به آرامی حرکت می دهد. بعضی از پزشکان بر این باورند که این حرکت تورم را با بلند کردن پا کاهش می دهد، باعث بهبود دامنه حرکت زانو میشود و گردش خون را با حرکت اندام بهبود می بخشد.

فردی که تحت عمل تعویض مفصل کامل زانو قرار گرفته، معمولا 3 تا 6 هفته پس از عمل قادر به انجام اکثر فعالیت های خود خواهد بود.

اکثر افراد قادر خواهند بود بین 4 تا 6 هفته پس از عمل رانندگی کنند. با این حال، بیمار باید منتظر بماند تا زانو بتواند به اندازه کافی خم شود تا پا بتواند به پدال برسد و راحت بنشیند. فرد همچنین نیاز به کنترل عضلات برای تضمین ایمنی طی رانندگی دارد.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی تعویض مفصل زانو و مراقبت های آن پرداختیم. این جراحی نیاز به تبحر بالایی دارد بنابراین طبیعی است که بیماران بخواهند عمل زانویشان توسط بهترین جراح زانو انجام گیرد تا بهترین نتایج را بدست آورند.
احتمالا شما هم با این سوال روبرو هستید که بهترین جراح زانو در ایران یا بهترین جراح زانو در تهران کیست. خوشبختانه امروز تعداد جراحان خوب ما کم نیست و براحتی نمیتوان یک نفر را بعنوان بهترین معرفی کرد.

drabolghasemian

پاسخ

هجده + 8 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button