بهترین جراح تعویض مفصل لگن در تهران

جراحی تعویض مفصل لگن یکی از موفقیت آمیز ترین انواع جراحی تعویض مفصل است که می تواند نتایج خوبی را به همراه داشته باشد و در رفع محدودیت های حرکتی به افراد کمک کند. این جراحی اگر توسط بهترین جراح تعویض مفصل لگن انجام شود، عوارض چندانی ندارد و نتایج رضایت بخشی را برای بسیاری از بیماران به همراه خواهد داشت.

جراحی تعویض مفصل لگن در افرادی که به هر دلیلی در ناحیه لگن دچار آسیب دیدگی و مشکل شده اند، به بهبود آسیب و بازیابی توانایی افراد کمک می کند. هنگام برنامه ریزی برای انجام جراحی تعویض مفصل ران، انتخاب جراح یکی از مهم ترین تصمیماتی است که بیمار می گیرد. در این مطلب قصد داریم تا شما را در پیدا کردن بهترین جراح تعویض مفصل لگن راهنمایی کنیم.

جراحی تعویض مفصل لگن

Contents

کاربرد جراحی تعویض مفصل لگن

جراحی تعویض مفصل لگن کاربرد های بسیاری دارد و می تواند بیماری ها و آسیب دیدگی های این ناحیه را درمان و ترمیم کند. از جمله موارد کاربرد این جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آرتروز مفصل لگن
  • نکروز استخوان
  • آسیب دیدگی مفصل
  • تصادف یا آسیب شدید
  • تومور استخوان
  • کوتاه بودن یک پا

نحوه جراحی تعویض مفصل لگن

طی عمل جراحی تعویض مفصل لگن، بافت های آسیب دیده برداشته شده و جایگزین می شوند. این جراحی با بیهوشی عمومی آغاز می شود. سپس جراح روی محل مورد نظر روی لگن، یک برش ایجاد می کند. در این مرحله، بافت های آسیب دیده شده برداشته می شوند و استخوان و غضروف بیمار برداشته شده و با غصروف های مصنوعی جایگزین می شود. بعد از جراحی، بیمار به اتاق ریکاوری منتقل می شود و دارو ها و مسکن های لازم به او داده می شود.

مراقبت های بعد از جراحی تعویض مفصل لگن نقش بسیار مهمی در بهبودی فرد و نتیجه جراحی دارد. بعد از جراحی لازم است تا به مقدار کافی استراحت کنید و به بدن فرصت دهید تا خود را ترمیم و بازسازی کند. لازم است تا مدتی به کمک واکر یا عصا راه بروید. فیزیوتراپی بعد از جراحی تعویض مفصل لگن، از همان روز اول به هوش آمدن در بیمارستان آغاز می شود و فیزیوتراپ به شما کمک می کند تا به آرامی حرکت کنید و قدم بردارید. جراح همچنین هر آنچه لازم است در مورد تغذیه بعد از جراحی تعویض مفصل ران یا لگن بدانید را به شما خواهد گفت.

بهترین جراح تعویض مفصل لگن

نتایج جراحی تعویض مفصل لگن

مطالعات نشان می دهد که تقریبا 90 درصد از بیماران بعد از تعویض مفصل لگن یا ران احساس بهتری دارند و در عرض چند ماه و گاهی حتی چند هفته بعد از عمل، فعالیت طبیعی خود را از سر می گیرند. بسته به سلامت کلی، نتایج مورد انتظار می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. درک انتظارات فردی می تواند منجر به رضایت بیشتر بیمار پس از جراحی شود.

بهبودی کامل پس از تعویض مفصل ران از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما اکثر افراد سه ماه پس از جراحی وضعیت خوبی دارند. بهبودی کامل بعد جراحی معمولاً در طول سال اول پس از جراحی ادامه می یابد. مفصل جدید می تواند درد را کاهش دهد و دامنه حرکتی لگن را افزایش دهد.

فعالیت‌های با ضربه زیاد، مانند دویدن یا بازی بسکتبال، ممکن است برای مفصل مصنوعی بیش از حد سنگین باشد. اما با گذشت زمان، بیشتر مردم می‌توانند در فعالیت‌های کم‌تأثیر مانند شنا، گلف و دوچرخه‌سواری شرکت کنند. عوارض جراحی تعویض مفصل لگن نیز به مراقبت های بعد از جراحی و میزان مهارت جراح شما بستگی دارد و بطور کل نباید عوارض قابل توجهی را تجربه کنید.

چگونه بهترین جراح تعویض مفصل لگن را پیدا کنیم؟

همانطور که گفته شد، برای دستیابی به نتایج مطمئن و بهبودی مناسب، لازم است تا در هنگام انتخاب پزشک دقت کافی را به خرج دهید تا هم در حین عمل و هم بعد از عمل تجربه خوب و موفقیت آمیزی داشته باشید. مهم ترین معیار هایی که در هنگام انتخاب پزشک لازم است به آنها توجه کنید شامل موارد زیر است:

بررسی اعتبار جراح

چند راه برای تأیید اعتبار پزشک قبل از گرفتن وقت وجود دارد. این جزئیات باید به صورت آنلاین در دسترس باشد:

مجوز پزشکی

هر پزشک دوره ها و مجوز هایی را ارائه می کند که با بررسی آنها می توانید تا صلاحیت و اعتبار پزشک آگاه شوید.

آموزش فلوشیپ

پزشکی که فلوشیپ تعویض مفصل لگن یا ران را دارد، دوره های فوق تخصص این جراحی را گذرانده و در این زمینه تخصص و علم بالایی دارد.

میزان تجربه جراح

انتخاب یک جراح با تجربه احتمال موفقیت آمیز جراحی تعویض مفصل ران را افزایش می دهد. جراحانی که تا کنون تعداد زیادی جراحی تعویض مفصل ران انجام داده اند، طبیعتا عملکرد خوبی در جراحی دارند. شما می توانید با بررسی سوابق پزشک، بررسی وب سایت و پروفایل های او در شبکه های اجتماعی، به میزان تجربه پزشک پی ببرید.

سوال پرسیدن از پزشک

شما به عنوان یک مراجعه کننده حق دارید تا از پزشک در مورد سوابق و تجربیات وی در مورد این جراحی سوال کنید. شما می توانید در مورد عوارض و تجربیات بیمارانی که شرایط مشابه شما را داشته اند از پزشک خود سوال بپرسید.

بررسی نظرات بیماران

خواندن نظر سایر مراجعه کنندگان و یا صحبت با افرادی که نزد پزشک تجربه جراحی داشته اند به شما کمک می کند تا با دید بازتری جراح مناسب خود را انتخاب کنید.

کلام آخر

در صورتی که با آسیب دیدگی ارتوپدی و درد در ناحیه لگن مواجه هستید و فکر می کنید که ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید، می توانید با مطب دکتر منصور ابوالقاسمیان تماس حاصل فرمایید. دکتر ابوالقاسمیان، فوق تخصص تعویض مفصل لگن و زانو و سابقه دوره‌های کوتاه مدت فوق تخصصی جراحی زانو و لگن در آمریکا، کانادا، آلمان، فرانسه و ایتالیا، با سابقه طولانی مدت دراین زمینه، می توانند به شما عزیزان در بازیابی سلامت خود کمک کنند.

drabolghasemian

پاسخ

یک × 5 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button