جراح لگن

یافتن یک متخصص ارتوپد مناسب برای جراحی لگن یا در حقیقت جراح لگن برای درمان دردهای لگنی و آسیب های وارده به لگن، نیازمند تحقیق و بررسی می باشد ولی بررسی و تحقیق درباره ی مدرک تحصیلی و گواهی پزشگان  می تواند برای یافتن پزشکان قابل موثر باشد.

پزشک عمومی و یا فیزیوتراپ شما، می تواند برای یافتن متخصص ارتوپدی مناسبی کمک بسیاری به شما کند. همچنین در صورتی که یکی از اعضای خانواده و یا آشنایان شما جراحی لگن موفقیت آمیزی انجام داده باشد، استفاده از تجارب و توصیه های وی می تواند به شما کمک کند.

جراح لگن
جراح لگن

متخصص ارتوپدی

به دنبال پزشکانی بگردید که گواهی و مدرک تحصیلی معتبری دارند. یک متخصص ارتوپدی برای تحصیل سال ها تلاش می کند تا در درمان صحیح صدمات و تروما ها و درمان بیماری های اسکلتی عضلانی اطلاعات و تجربیات لازم را کسب کند. بعد از این دوره های آموزشی اکثر متخصصان ارتوپد گواهی صلاحیت را دریافت می کنند.

از شرکت بیمه ی خود لیستی از پزشکانی که با آن ها قرارداد دارند را درخواست کنید. شاید بیمار تمایل داشته باشد تا در مورد هزینه هایی که تحت پوشش قرار می دهد و پزشکان طرف قرارداد و حتی بیمارستان های طرف قرارداد تحقیق کند که در این رابطه می تواند به شرکت بیمه مورد نظر مراجعه کرده و یا از پزشک مورد نظر خود در رابطه با بیمه هایی که قبول می کند بپرسد.

بیمار می تواند تحقیقات و بررسی های لازم را در رابطه با یافتن جراح لگن مناسب در اینترنت انجام دهد. اینترنت منبع بسیار گسترده ای در رابطه با تمامی متخصصان ارتوپدی می باشد.

 

بهترین جراح لگن

متخصصان ارتوپدی را که در زمینه لگن تخصص لازم و کافی را دارند بیابید. به طور کلی یک متخصص ارتوپدی در ابتدا به پیشگیری از آسیب به سیستم اسکلتی ماهیچه ای پرداخته و سپس هرگونه آسیب وارده را تشخیص می دهد. پس از تشخیص درست و به موقع از بین گزینه های درمانی مختلف، بهترین گزینه ی درمانی را متناسب با شرایط و وضعیت بیمار انتخاب می کند.

اکثر متخصصان ارتوپد در زمینه ی خاصی تخصص و تبحر متمرکزی دارند و به این ترتیب بهتر است که با توجه به اینکه مشکل و بیماری اصلی مربوط به ناحیه لگن می باشد، به جراح لگن مراجعه گردد. پس بهتر است تا تحقیقات لازم را در مورد متخصصان ارتوپدی انجام داده و بهترین جراح لگن را برگزینید. در این صورت جراح مربوطه تجارب لازم را در این زمینه داشته و شما می توانید تمامی پرسش های خود را از وی کرده و درباره عوارض ، پیچیدگی ها و تمامی جنبه های جراحی آگاهی پیدا کنید.

جراح لگن
جراح لگن

همچنین لازم است تا بیمار اطلاعات خود را در زمینه تمامی جوانب جراحی و گزینه های درمانی مختلف بالا ببرد. نیازی نیست که بیمار درباره آناتومی لگن تخصص لازم را پیدا کند بلکه در اصل مکالمه ای که بین بیمار و پزشک رد و بدل می شود اهمیت دارد که طی این مکالمه هرچه اطلاعات بیمار بیشتر باشد، جراح لگن می تواند بهتر و جامع تر راجع به مسائل مربوط به جراحی و مراقبت ها و اقدامات لازم صحبت کند.

چگونه برای اولین قرار ملاقات با پزشک آمادگی لازم را پیدا کنید؟

برنامه ریزی کنید تا بیشترین اطلاعات را در جلسه اول از متخصص ارتوپدی کسب کنید. پرونده ی پزشکی خود و لیست داروهایی که مصرف می کنید (حتی داروهای گیاهی و مکمل ها) را همراه خود بیاورید. همچنین لیستی از سوالات خود را آماده کنید و همراه خود در جلسه اول بیاورید.

در مورد جراحی لگن تحقیقات و مطالعات لازم را انجام داده و برگه ای حاوی سوالات مهم را همراه خود ببرید. جلسه ای که با پزشک دارید به احتمال زیاد با عجله انجام شده و شاید هول شوید بنابراین بهتر است که سوالات به صورت نوشتاری باشند تا فراموش نکنید.

بیمار می تواند تحقیقات و بررسی های لازم را در رابطه با یافتن جراح لگن مناسب در اینترنت انجام دهد. اینترنت منبع بسیار گسترده ای در رابطه با تمامی متخصصان ارتوپدی می باشد.

دکتر منصور ابوالقاسمیان متخصص ارتوپدی و فوق تخصص جراحی لگن و زانو در تهران با روش های نوینی به انجام جراحی های مختلف ارتوپدی مانند تعویض مفصل لگن و تعویض مفصل زانو می پردازند. جهت رزرو وقت قبلی و مشاوره می توانید با شماره 02188703402 تماس حاصل نمائید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

در زیر به برخی از سوالات رایج و مهم اشاره می کنیم:

  • فکر می کنید چه چیزی موجب درد لگن من شده است؟
  • چه آزمایشاتی را برای تشخیص درست باید انجام دهم؟
  • گزینه های درمانی ممکن برای من کدام اند؟
  • آیا من نیاز به ورزش و تمرینات فیزیوتراپی دارم ؟ و در صورت نیاز این جلسات چگونه هماهنگ می شوند؟
  • چه اقداماتی برای کنترل درد در منزل می توانم انجام دهم؟
  • در صورت نیاز به انجام جراحی، چه اقداماتی جهت آمادگی برای جراحی باید انجام دهم؟
  • آیا نیاز به انتقال خون می باشد؟
  • عوارض و پیچیدگی های مرتبط با جراحی لگن چه مواردی می باشند؟
  • چه مدت زمان نیاز به بستری من در بیمارستان است؟
  • مراقبت های بعد از جراحی لگن چیست؟

این سوالات بسته به سلامت کلی فرد ، بیماری های دیگر و علائم و نشانه های لگن درد می توانند بیشتر باشند. نکته مهم در حقیقت این است که تمامی گزینه های درمانی را با پزشک خود مورد بحث و بررسی قرار داده و پاسخ سوالات خود را برسید.

جراحی تعویض مفصل لگن

استفاده از بهترین و آخرین تکنولوژی برای دست یابی به موثرترین درمان، مورد مهمی می باشد. برای دست یابی به این مورد نیاز است تا بیمارستان مجهز و کادر حرفه ای با این تکنولوژی همراه باشند. در نتیجه بهترین نتیجه از این جراحی حاصل می شود.

در صورتی که میزان آسیب به لگن شدید باشد و بیمار نیاز به انجام تعویض مفصل لگن داشته باشد، این جراحی می تواند کیفیت زندگی وی را بالا برده و بعد از جراحی، بیمار زندگی فعال تری را خواهد داشت. در صورتی که شما یا یکی از اعضای خانواده تان به درد لگن دچار هستید احتمالاً به دنبال گزینه های درمانی مختلف و حتی تعویض مفصل لگن هستید. لگن یکی از مهم ترین بخش های بدن بوده و نیاز است تا بهترین مراقبت ها از این مفصل انجام گیرد.

پیدا کردن یک متخصص ارتوپدی ماهر و با تجربه مورد بسیار مهمی می باشد و لزوماً مورد سختی نیست. پس با صبوری و تحقیق و بررسی های لازم می توانید بهترین جراح لگن را برای جراحی تعویض مفصل لگن را انتخاب کنید و بعد از انجام این جراحی، از نتایج موفقیت آمیز آن رضایت پیدا کنید.

منبع: https://www.everydayhealth.com/hip-pain/finding-an-orthopedist.aspx

 

Call Now Button