‎جراح ارتوپد خوب در تهران

‎جراح ارتوپد خوب در تهران

جراحان ارتوپد در درمان های جراحی برای مشکلات ناشی از بیماری و آسیب (تروما) در استخوان ها، مفاصل و سایر ساختارهای تاثیر گذار در حرکت بدن تخصص دارند.

‎بعضی از جراحان ارتوپدی در روش هایی خاص یا بخش هایی از بدن به طور ویژه تخصص دارند. بعضی از جراحان نیز تجربه خاصی در درمان بیماری های خاص دارند.

دکتر-منصور-ابوالقاسمیان

دکتر-منصور-ابوالقاسمیان

‎چگونه یک جراح ارتوپد به من کمک می کند؟

ارائه مشاوره در مورد روش های جراحی

‎جراحان ارتوپدی گزینه های جراحی در دسترس را مورد بحث قرار می دهند. همچنین آنها در مورد عوارض پس از جراحی یا عوارض ناشی از تاخیر انجام آن با توجه به سن، سلامت و میزان فعالیت شما توصیه هایی ارائه می کنند.

‎همچنین جراح ارتوپدی در مورد سایر درمان ها (در صورت لزوم) به شما توضیحاتی ارائه می نماید، فوائد و خطرات هر یک از روش ها و نتیجه احتمالی را در صورتی که تصمیم به درمان نداشته باشید برایتان توضیح می دهد.

‎انجام درمان های جراحی

برخی از درمان های ارائه شده توسط جراحان ارتوپدی عبارتند از:

‎1- تعویض مفصل

2- جراحی فیوژن یا همجوشی مفاصل

3- جراحی برای از بین بردن ضایعات استخوانی و غضروف ها

‎4- رفع شکستگی ناشی از آسیب یا پوکی استخوان

‎5- درمان یا بازسازی تاندون ها یا رباط ها

‎اکثر افراد مبتلا به آرتریت به جراحی نیاز ندارند و مراجعه به جراح ارتوپد به این معنا نیست که شما حتما باید تحت عمل جراحی قرار بگیرید.

دکتر منصور ابوالقاسمیان جراح ارتوپد خوب در تهران و جراح زانو و لگن و همچنین فوق تخصص جراحی لگن و زانو با روش های نوینی به انجام جراحی های مختلف ارتوپدی مانند تعویض مفصل لگن و تعویض مفصل زانو می پردازند. جهت رزرو وقت قبلی و مشاوره می توانید با شماره 02188703402 تماس حاصل نمائید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

تعدادی از خدمات ارائه شده توسط متخصص ارتوپدی

‎تعویض مفصل زانو

‎تعویض مفصل زانو یک روش جراحی برای بازسازی زانوی آسیب دیده ناشی از آرتریت می باشد. قطعات فلزی و پلاستیکی برای پوشاندن انتهای استخوان هایی که مفصل زانو را تشکیل می دهند، استفاده می شود. این جراحی ممکن است برای فردی که دارای آرتریت شدید یا آسیب شدید زانو باشد در نظر گرفته شود.

‎انواع مختلف آرتریت ممکن است بر مفصل زانو تاثیر بگذارد. استئوآرتریت، یک بیماری مفصلی تخریب کننده است که بیشتر افراد سالمند را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است باعث تخریب غضروف مفصلی و استخوان مجاور در زانو شود.

‎آرتریت روماتوئید، باعث التهاب غشاء سینوویال می شود که نتیجه آن تولید  بیش از حد مایع سینوویال می باشد و می تواند منجر به درد و سفتی در مفاصل شود.

‎آرتریت تروماتیک، آرتریت ناشی از آسیب می باشد، که ممکن است باعث آسیب به غضروف زانو شود.

‎هدف از تعویض مفصل زانو، بازسازی قسمت هایی از مفصل زانو است که آسیب دیده اند، همچنین هدف از بین بردن درد زانو می باشد در صورتی  که نتواند با سایر روش ها کنترل شود.

‎تعویض مفصل لگن

‎مفصل ران مفصلی به شکل توپ و کاسه می باشد که طیف گسترده ای از حرکات را اجازه می دهد. آسیب های ناشی از آرتروز لگن سبب آسیب به قسمت های تحت پوشش غضروف مفصل شده و باعث می شود تا توپ مفصل به صورت خشک حرکت کرده و دامنه حرکتی آن کاهش یابد. در جراحی تعویض مفصل لگن ، جراح سطوح آسیب دیده را با قطعات مصنوعی، که ممکن است از مواد فلزی، پلاستیکی یا سرامیک ساخته شده باشد، جایگزین می نماید.

‎تعویض مفصل لگن اغلب برای استئوآرتریت شدید توصیه می شود، اما گاهی اوقات برای شرایط التهابی مثل آرتروز روماتوئید یا روماتیسم ستون فقرات یا برای مشکلات لگن در دوران کودکی استفاده می شود. همچنین جراحی لگن ممکن است برای شکستگی استخوان ران، از جمله مواردی که ناشی از پوکی استخوان است، مورد نیاز باشد.

drabolghasemian

پاسخ

17 − 8 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button