هزینه جراحی تعویض مفصل زانو در سال 1402

هزینه تعویض مفصل زانو

جراحی تعویض مفصل زانو یکی از موثرترین عمل های ارتوپدی است. این جراحی که به آن آرتروپلاستی نیز گفته می شود، تنها در مواقعی تجویز می شود که بیمار در راه رفتن، نشستن، بالا رفتن یا پایین آمدن از پله ها، یا حتی در حالت استراحت، درد و مشکلات زیادی داشته باشد و مسکن ها، استروئیدها و سایر داروها کمکی به بیمار نکند. هزینه جراحی تعویض مفصل زانو شامل چندین هزینه قبل از جراحی، هنگام جراحی و بعد از جراحی است که باید برای آنها آمادگی داشته باشید. در این مطلب قصد داریم تا کلیات این جراحی و هزینه مربوط به آن را مورد بررسی قرار دهیم.

تعویض مفصل زانو یک جراحی پرکاربرد برای جایگزینی اجزای آسیب دیده مفصل زانو با ایمپلنت مصنوعی یا پروتز است. با استفاده از ابزارهای تخصصی، قسمت آسیب دیده زانو تراشیده می شود و با ایمپلنت جایگزین می شود. به این ترتیب زانوی مصنوعی جایگزین شده، عملکرد تقریباً طبیعی مفصل جدید را ارائه می دهد. ایمپلنت تا 15 سال برای همه گروه‌های سنی، کارایی خود را حفظ می‌کند.

جراحی های تعویض مفصل زانو نسبتاً ایمن هستند و نتایج آنها در بسیاری از موارد موفقیت آمیز است. جراحی تعویض مفصل زانو به افراد کمک می کند تا بتوانند توانایی حرکتی خود را بازیابی کنند و بدون احساس درد، از زانو و پاهای خود استفاده کنند.

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

جراحی تعویض مفصل زانو چیست؟

مفصل زانو ما از پایه استخوان ران (فمور)، بالای استخوان ساق پا (درشت نی)، کاسه زانو (کشکک) و چندین استخوان کوچک، غضروف و بافت تشکیل شده است. هر گونه آسیب به این مفصل می تواند باعث درد شدید و مشکلات حرکتی شود.

جراحی تعویض مفصل زانو توسط یک جراح ارتوپد انجام می شود که کل یا قسمت آسیب دیده مفصل زانو را با ایمپلنت مصنوعی جایگزین می کند. این ایمپلنت به صورت سفارشی در آزمایشگاه ساخته شده تا کاملا مناسب بیمار باشد. با این حال، جراحی تعویض مفصل زانو، یک جراحی جدی است. بنابراین معمولاً پزشکان ابتدا سعی می کنند مشکل را با داروها و سایر روش های درمانی برطرف کنند. در صورت عدم موفقیت، جراحی تعویض مفصل زانو در شرایط زیر انجام می شود:

 • درد در مفصل زانو و کاهش تحرک
 • آرتروز زانو
 • روماتیسم مفصلی
 • استخوان های فرسوده یا آسیب دیده در مفصل
 • آسیب تروماتیک زانو
 • هموفیلی
 • نقرس
 • تغییر شکل استخوان، یا رشد غیر طبیعی استخوان در مفصل
هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

بیشتر بخوانید: تغذیه بعد از جراحی تعویض مفصل زانو

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو به دو بخش تقسیم می شود: هزینه ایمپلنت استفاده شده برای زانو و هزینه های مربوط به بیمارستان و جراح. هزینه ایمپلنت با توجه به برند و کشور سازنده آن متفاوت است. بخش دیگر هزینه مربوط به دستمزد جراح است. طبیعتا هرچه تجربه و تخصص جراح بیشتر باشد، هزینه جراحی تعویض مفصل زانو نیز بیشتر است.

درک این نکته ضروری است که هزینه تعویض مفصل زانو به طیف وسیعی از عوامل مختلف بستگی دارد و با توجه به این عوامل تغییر می کند. لازم به ذکر است جراحی تعویض مفصل زانو شامل بیمه درمانی نیز می شود. هزینه جراحی تعویض مفصل زانو معمولاً بخش عمده ای از تصمیم گیری است، اما باید نسبت به این جراحی دید گسترده تری داشته باشید و به گزینه های غیرمالی نیز توجه کنید. اول و مهمتر از همه، یافتن یک جراح واجد شرایط و مرکز جراحی پیشرفته می تواند تاثیر زیادی بر نتیجه داشته باشد و باید مستقل از هزینه عمل به آن فکر کرد.

به دنبال جراح ارتوپدی باشید که تجربه زیادی در درمان آسیب یا بیماری خاص زانو شما داشته باشد. پزشکانی که فوق تخصص جراحی زانو هستند و تا کنون جراحی های تعویض مفصل زیادی انجام داده اند، گزینه مناسبی برای انجام این جراحی هستند. دکتر منصور ابوالقاسمیان، فوق تخصص جراحی زانو و لگن، با سابقه چندیدن ساله در انجام جراحی های تعویض مفصل زانو، می توانند شما را در مورد هزینه و مراحل این جراحی راهنمایی کنند.

مشاوره انلاین دکتر ابوالقاسمیان
دریافت مشاوره آنلاین از دکتر منصور ابوالقاسمیان

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از جراحی تعویض مفصل زانو

هزینه کلی جراحی زانو به عوامل زیر بستگی دارد:

 • هزینه پذیرش در بیمارستان
 • حق الزحمه جراح
 • سن بیمار تحت عمل جراحی
 • نوع جراحی زانو
 • این که آیا یک یا هر دو زانو درگیر هستند
 • وضعیت پزشکی فعلی بیمار
 • بیماری های دیگر مانند فشار خون بالا، دیابت و غیره
 • هزینه تجهیزات و وسایل یکبار مصرف مورد استفاده در جراحی

بطور کل، هزینه جراحی تعویض مفصل زانو متغیر است و با توجه به شرایط شما و صلاحدید پزشک تغییر می کند. معمولا پزشک بعد از معاینه شما و تشخیص این که به این جراحی نیاز دارید، هزینه را با توجه به شرایط شما اعلام می کند. بنابرایم بهترین راه برای اطلاع از هزینه جراحی تعویض مفصل زانو، مراجعه به پزشک متخصص است. در صورت نیاز به مشاوره برای هزینه این جراحی می توانید با مطب دکتر منصور ابوالقاسمیان تماس حاصل فرمائید.

drabolghasemian

پاسخ

هفده + دو =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button