جراح زانو

اگر فرد مبتلا به بیماری های مرتبط با مفاصل مانند ورم مفاصل یا آرتریت باشد و یا در مواردی دچار آسیب به زانو شده باشد، به یک متخصص زانو یا جراح زانو مراجعه می کند. پزشک در ابتدا بیمار را معاینه می کند و در صورت نیاز تصویربرداری از زانو انجام می گیرد. سپس اقدام درمانی مناسب با وضعیت بیمار انتخاب می گیرد. شاید مهم ترین بخش تشخیص درست بیماری باشد.

جراح ارتوپدی زانو

جراح ارتوپدی در زمینه تشخیص، اقدامات پیش از جراحی ، جراحی و اقدامات بعد از جراحی آموزش های لازم را دیده و تخصص مربوطه را دارد. به این صورت جهت درمان بیماری ها و آسیب های مفاصل و سیستم اسکلتی عضلانی اقدام مناسب را انجام می دهد.

در زیر یکی از جراحی های زانو برای اصلاح راستای زانو توسط دکتر منصور ابوالقاسمیان را مشاهده می کنید:

جراح زانو

جراح زانو

جراح ارتوپدی بسیاری از بیماری های مرتبط با استخوان ها، مفاصل، ماهیچه ها، رباط ها، تاندون ها و اعصاب را درمان می کند. در زیر به برخی از بیماری های مرتبط با زانو اشاره می کنیم:

– آرتریت زانو
– تومور استخوان
– فلج مغزی
– زانوی ضربدری ، پای پرانتزی
– دررفتگی زانو
– شکستگی زانو و رگ به رگ شدن
– آسیب به ماهیچه ها، رباط و تاندون زانو
– پوکی استخوان
– اختلالات ستون فقرات

بهترین جراح زانو

چگونه جراح زانو برای خود انتخاب کنیم؟ ‎برخی از متخصصان ارتوپدی تصمیم میگیرند در یک زمینه خاص فوق تخصصی به تحصیل ادامه دهند و به اصطلاح فلوشیپ بگیرند. فلوشیپهای متعددی در ارتوپدی وجود دارند.

در ایران فلوشیپ ها عمدتاً بر مبنای آناتومیک تقسیم می‌شوند. مثلا فلوشیپ دست، ستون فقرات یا زانو. بنابراین کسانی که در ایران فلوشیپ زانو گرفته اند معمولا در زمینه همه بیماری‌های زانو فعالیت می کنند. این شامل درمان آسیب‌های منیسک، رباطها و شکستگیها بعلاوه انجام تعویض مفصل می باشد و هر دانش آموخته ای بر اساس علاقه و میزان تسلط به یکی از این آسیب‌ها، بیشتر در آن زمینه فعالیت می کند.

دکتر منصور ابوالقاسمیان متخصص ارتوپدی و فوق تخصص جراحی لگن و زانو در تهران با روش های نوینی به انجام جراحی های مختلف ارتوپدی مانند تعویض مفصل لگن و تعویض مفصل زانو می پردازند. جهت رزرو وقت قبلی و مشاوره می توانید با شماره 02188703402 تماس حاصل نمائید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

متخصص زانو در تهران

در امریکای شمالی، فلوشیپ ها بر اساس نوع بیماری تقسیم می‌شوند و نه ناحیه درگیری. چیزی بعنوان فلوشیپ زانو وجود ندارد. یک فلوشیپ تعویض مفصل داریم که طی آن جراح فقط تعویض مفصل زانو و لگن را به همراه اصلاح انحرافات زانو بطور عمیق فرا می گیرد. این جراح در زمینه درمان آسیب منیسک و رباط کار نکرده است.

در امریکای شمالی، فلوشیپ دیگری وجود دارد بنام جراحی آسیب‌های ورزشی که طی آن فرد فقط بر آسیب‌های رباط و منیسک متمرکز می شود ولی کارهای دیگر مثل تعویض مفصل انجام نمی دهد. بنابراین اگر کسی دوره فوق تخصص خود را در امریکا یا کانادا گذرانده باشد معمولاً یا درمورد انواع تعویض مفصل آموزش دیده است یا درمورد درمان آسیب‌های منیسک و رباط.

جراح زانو

این نوشته برای روشن کردن اختلاف بین دوره های فوق تخصصی در ایران و امریکای شمالی است. طبیعتا بیشتر ارتوپدها دوره فلوشیپ نگذرانده اند و این به معنی عدم صلاحیت آنها برای جراحی‌های زانو نیست و بسیاری ممکنست بصورت تجربی مهارت بالایی در این زمینه کسب کرده باشند.

جراح تعویض مفصل زانو

یکی از شایع ترین جراحی های زانو جراحی تعویص مفصل زانو می باشد. در این جراحی قسمت های آسیب دیده زانو برداشته می شوند و با پروتزی از جنس مخصوص جایگزین می شود. زانو یکی از متداول ترین مفصل های تعویضی می باشد. در صورت ابتلا به موارد زیر جراحی تعویض مفصل زانو پیشنهاد می گردد:

– مفصل زانوی آسیب دیده با عملکرد های روزمره فرد اختلال ایجاد کند.
– درد زیاد و مداوم زانو
– انحراف پیش رونده زانو
– محدودیت پیش رونده حرکت زانو

اگر هیچیک از موارد بالا وجود نداشته باشد با مسکن، رعایت برخی نکات و تقویت عضلات مرتبط با مفصل زانو می توان درد را کاهش داد و سیر بیماری را کند کرد ولی بدون جراحی قابل درمان نیست.

منبع : https://www.arthritis.org/about-arthritis/where-it-hurts/knee-pain/treatment/knee-surgery.php و https://www.verywellhealth.com/who-is-the-best-orthopedic-surgeon-2548688 و http://www.healthcommunities.com/orthopedic-surgery/what-is-an-orthopedic-surgeon.shtml

Call Now Button